Agro Biznes

Najwyższej klasy rasa krów mięsnych Limousine, wypasana na certyfikowanej ekologicznej łące w sercu zielonych Mazur

Nasze gospodarstwo w liczbach

Obecnie nasze stado liczy ponad: 500 osobników

290
Krowy
90
Jałówki
90
Byki
55
Cielaki

Mamy 10 lat doświadczenia w hodowli.

Oferta

Prowadzimy sprzedaż dorosłych byków o wadze 600-700 kg.
W naszej ofercie prowadzimy również sprzedaż balotów siana oraz różnego rodzaju płodów rolnych jak pszenżyto, bobik.
Cena, ilość oraz data transportu do indywidualnej negocjacji.
Mamy możliwość przygotowania śruty pod indywidulane życzenia. Zapraszamy do kontaktu.

Gospodarstwo

Naszą misją jest stworzenie największego w Polsce stada krów rasy Limousine, złożonego z najlepszej jakości osobników, chowanych na naturalnej i ekologicznej łące. Swoją hodowlę założyliśmy na Pojezierzu Mazurskim, terenach zielonych nazywanymi Płucami Europy. Dążymy do zostania liderem w hodowli krów Limousine i chcemy w tej dziedzinie wytyczać najwyższe standardy na polskim rynku. Dlatego stado wypasamy na najlepszej możliwej lokalizacji hodowlanej w Polsce. Nasze łąki otrzymały certyfikat Centrum Jakości Agro Eko, a stado znajduje się pod ciągłym nadzorem weterynaryjnym. Hodujemy bydło bez użycia chemii. Nasze byki, jałówki i cielęta hodowane są wyłącznie na naturalnych i ekologicznych paszach, a zielone tereny umożliwiają im swobodny ruch, dzięki czemu zachowują one zdrowie i dobrą kondycję, co przekłada się na najwyższą jakość ich mięsa.
Ciągle dążymy do udoskonalenia stada, dlatego współpracujemy z innymi hodowcami w celu rozpłodu coraz silniejszych osobników i championów, oraz powiększeniu stada, by stało się ono największe w Polsce.

Zalety naszej wołowiny

Wołowina to gatunek mięsa, łatwo rozpoznawalny z uwagi na kruchość i barwę mięsa oraz smak. To jedno z najwartościowszych odżywczo mięs – charakteryzuje je średni poziom zawartości tłuszczu oraz bardzo wysoka zawartość przyswajalnego białka (która wynosi 70-100%). Mięso wołowe jest jednym z głównych źródeł witaminy B12, B1 i B6. Jest bogatym źródłem fosforu, żelaza i cynku (jest szczególnie ważny dla kobiet w ciąży i karmiących).