Agro Biznes

Najwyższej klasy rasa krów mięsnych Limousine, wypasana na certyfikowanej ekologicznej łące w sercu zielonych Mazur

Nasze gospodarstwo w liczbach

Obecnie nasze stado liczy:

822 osobników

230
Krowy
265
Jałówki
169
Byki
158
Cielaki

Mamy 10 lat doświadczenia w hodowli.

Oferta

Prowadzimy sprzedaż dorosłych byków o wadze 600-700 kg.
W naszej ofercie prowadzimy sprzedaż również sprzedaż mięsa- półtusze oraz ćwierćtusze.
Cena, ilość oraz data transportu do indywidualnej negocjacji.

Gospodarstwo

Naszą misją jest stworzenie największego w Polsce stada krów rasy Limousine, złożonego z najlepszej jakości osobników, chowanych na naturalnej i ekologicznej łące. Swoją hodowlę założyliśmy na Pojezierzu Mazurskim, terenach zielonych nazywanymi Płucami Europy. Dążymy do zostania liderem w hodowli krów Limousine i chcemy w tej dziedzinie wytyczać najwyższe standardy na polskim rynku. Dlatego stado wypasamy na najlepszej możliwej lokalizacji hodowlanej w Polsce. Nasze łąki otrzymały certyfikat Centrum Jakości Agro Eko, a stado znajduje się pod ciągłym nadzorem weterynaryjnym. Hodujemy bydło bez użycia chemii. Nasze byki, jałówki i cielęta hodowane są wyłącznie na naturalnych i ekologicznych paszach, a zielone tereny umożliwiają im swobodny ruch, dzięki czemu zachowują one zdrowie i dobrą kondycję, co przekłada się na najwyższą jakość ich mięsa.
Ciągle dążymy do udoskonalenia stada, dlatego współpracujemy z innymi hodowcami w celu rozpłodu coraz silniejszych osobników i championów, oraz powiększeniu stada, by stało się ono największe w Polsce.

Zalety naszej wołowiny

Wołowina to gatunek mięsa, łatwo rozpoznawalny z uwagi na kruchość i barwę mięsa oraz smak. To jedno z najwartościowszych odżywczo mięs – charakteryzuje je średni poziom zawartości tłuszczu oraz bardzo wysoka zawartość przyswajalnego białka (która wynosi 70-100%). Mięso wołowe jest jednym z głównych źródeł witaminy B12, B1 i B6. Jest bogatym źródłem fosforu, żelaza i cynku (jest szczególnie ważny dla kobiet w ciąży i karmiących).